Linnupargi parklinnak

Asukoht Ihaste põik tänav
Aasta 2020
Arhitektid Ove Oot, Silver Soe, Kristi Järvik, Signe Kits
Osta korter Linnupargi parklinnakusse

Uus, kaasaegne ning terviklik Linnupargi elurajoon paikneb looduskauni Ihaste linnaosa piiril. Tartu kesklinn asub kõigest 5-minutilise autosõidu kaugusel. Piirkonna arenenud infrastruktuur loob suurepärased tingimused mugavaks elukeskkonnaks.

Kolm Venda (müüdud)

Asukoht Pikk 43, 45, 47, Tartu
Aasta 2017
Arendaja Avaare Kinnisvara
Netopind 6280 m²

Tartusse Ülejõe linnaossa Pikale tänavale on ehitatud 64 korteriga elamu vaatega jõele ja kesklinnale. Kolmeks jagatud hoonemahtu ühendavad esimese korruse tasapinnas äripinnad ja keldrikorrusel maa-alune parkla. U-kujulise hoone sisehoovis on privaatne mänguväljak. Pikk 47 hooneploki esimesele korrusele ehitati kõrged ateljeekorterid. Suuremal osal korteritest on rõdu, tänavapoolsetel korteritel on konsooliosas klaasitud verandad. Esimese korruse korteritel on hoone alt väljaulatuval parkla katusel terrassid. Hoone on ehitatud raudbetoonist vaivundamendile. Korteritasapindade kandekarkassi moodustavad raudbetoonelementidest väli- ja siseseinad, millele toetuvad monteeritavast raudbetoonist vahelaed.

Tartu aasta ehitis 2017 (Parim hooneansambel)

Projekteerija: Kauss Arhitektuur OÜ

Raatuse 68 (müüdud)

Asukoht Raatuse 68, Tartu
Aasta 2015
Arendaja Avaare Kinnisvara
Netopind 3330 m²

Raatuse 68 kinnistus asuv hoone on mitmefunktsiooniline. Selles paiknevad äripinnad ja korterid. Tinglikult võib hoone jagada kaheks trepikojasõlmega ühendatud hoonemahuks. Raatuse tänava äärde jääb viiekorruseline hoonemaht ja kinnistu sügavusse kolmekorruseline maht, mille soklikorrusel paikneb kaetud parkla. Raatuse tänavast eraldatud sisehoovi rajati laste mänguväljaku ala.
Hoone on B energiaklassiga.

Tartu aasta ehitis 2015 (kortermaja)

Arhitektuurne lahendus: Arhitektuuristuudio Siim & Kreis OÜ, arhitekt Andres Siim
Sisekujundaja: Ulvi Lõhmus